FAQ

Za jak dlouho bude web hotový?

Zpracování webu se liší podle rozsahu objednávky. Jednoduchý web „mini“ může být hotový během několika pracovních dnů. Složitější web může být předán v průběhu pár týdnů. Celková lhůta vypracování se odvíjí i od aktuální vytíženosti. Přesný termín vyhotovení Vám sdělíme při objednání.

Není lepší redakční systém naprogramovaný na míru?

Na míru naprogramovaný systém může být vhodnější u velkých webových projektů se speciálním fungováním. Nicméně u běžných webů je systém WordPress jednou z nejlepších možných cest. Není to pouze kvůli ceně. WordPress Vám nikdy nezestárne a můžete svůj web kdykoliv rozšířit o nové funkce. Vytvořené stránky jsou bezpečné, moderní a lze na nich nastavit většinu běžných požadavků.

Redakční systém vytvořený na míru je nesmírně drahý. Je závislý na vývojářích, takže pokud vývojářská společnost skončí, web bude nutné kompletně dřív nebo později předělat.

Co je k vytvoření webu potřeba připravit?

Je třeba si promyslet, co má web obsahovat a z čeho se má skládat. Čím podrobnější instrukce dostaneme, tím lépe budeme moct splnit Vaše představy. Při promýšlení webu je dobré zahrnout následující 3 otázky:

  • Proč web děláte?
  • Jací mají být návštěvníci webu?
  • Jaký je Váš cíl?

Připravte si strukturu webu a poté texty či obrázky, které by na něm měly být. 

Budu muset Fénix studiu po vytvoření webu dál platit?

Cenu webu znáte dopředu. Uvedená cena je finální, žádné další poplatky se z naší strany neúčtují. Pokud se tedy nedomluvíme na dalších úpravách a servisu webu, což bychom řešili zvlášť.

Z naší strany tedy žádné další poplatky nečekejte. Nicméně s každým webem je spojený poplatek za hosting a za prodloužení domény, což vyjde cca na 500 Kč ročně.

Budeme si moct sami upravovat obsah webu?

Ano! S redakčním systémem WordPress je snadné pracovat. Dostanete od nás pdf manuál. Při objednání balíčku +Plus navíc proběhne zaučení formou videokonference.

Pokud tedy dokážete využívat email či se pohybovat na sociálních sítích, zvládnete bez potíží spravovat i svoje nové stránky. Redakční systém funguje v českém jazyce, je to snadné. Pokud si na to i tak netroufáte či nemáte čas, můžeme to řešit za Vás – aktualizaci, úpravu obsahu a další nezbytnosti.

Je možné web dál rozšiřovat?

Ano! Web je možné kdykoliv v budoucnosti rozšiřovat o nové stránky a nové funkce. Rádi to pro Vás uděláme, ale mohou to zvládnout i jiní zkušenější uživatelé systému WordPress.